Boekingen

Geen producten in de winkelwagen.

Wandelen in het Zillertal

Wandelen in het Zillertal

Het Zillertal is veel meer dan alleen een wintersportbestemming. In de zomer verandert dit populaire winterdorp in een actief dal vol outdooractiviteiten voor jong en oud! Van wandelen en fietsen tot canyoning en raften, er is voor iedereen iets te beleven.

Het Zillertal is bij velen bekend als een winters skiparadijs, maar wie in de zomer in dit uitgestrekte dal heeft vertoeft, weet ook: dit is net zo goed een wandelparadijs. Voor ieder niveau is er wel een geschikte wandeling in het uitgestrekte Zillertal, aangezien de bergen variëren van lieflijk glooiend tot steile pieken van boven de 3000 meter.

Wat het Zillertal nog meer zo magisch maakt, vertellen we jou in dit blog!

 

Over het Zillertal

Het Zillertal is, op het Inntal na, het breedste dal van Oostenrijk. Dankzij de open ligging blijft de zon hier langer zichtbaar, waardoor het een ideale zomerbestemming is. Niet voor niets is het een van de meest populaire dalen van het land.

Door het dal stroomt de Ziller, een rivier die niet alleen het landschap bepaalt, maar ook tal van sportieve mogelijkheden biedt. Het Zillertal staat bekend als een actief dal en is geliefd bij avonturiers van alle leeftijden. Buiten het maken van mooie hikes, kun je hier ook terecht voor spectaculaire outdooractiviteiten zoals canyoning, raften en paragliden.

Zijn we er nu al?


Het Zillertal is uitstekend bereikbaar. Zowel met de auto als met het openbaar vervoer ben je binnen no time in het dal. Vanuit Innsbruck ben je in minder dan drie kwartier met de auto in het Zillertal. De goede verbindingen met het openbaar vervoer maken het ook een aantrekkelijke bestemming voor reizigers per trein of vliegtuig.

Tip: wanneer je tijdig boekt, kun je al voor minder dan 50 euro met de trein van Mönchengladbach naar Innsbruck reizen!

In het dal rijdt de Zillertal Express, een trein die elk half uur van Jenbach naar Mayrhofen rijdt, en onderweg stopt bij alle dorpjes. Voor een paar euro kun je het hele dal doorreizen, ideaal, want je hoeft nergens op te wachten!

Wandelen in het Zillertal

Het Zillertal is bij uitstek geschikt voor wandelaars van alle niveaus, of je nu kiest voor een mooie dagwandeling of een meerdaagse huttentocht.

De verscheidenheid aan bergen, zijdalen en dorpen zorgt ervoor dat iedereen hier aan zijn trekken komt. Over het dal verspreid, zowel hoog als laag in de bergen, vind je de gezellige Almhütten. Ooit hutten voor boeren en hun karakteristieke koeien, maar tegenwoordig vaak omgebouwd tot knusse restaurants.

Tip: Maak van deze Almhütten tussenstops, beginpunten of juist eindpunten van je dagwandeling. Want eerlijk, wie gaat er nu niet sneller lopen als het vooruitzicht een verse apfelstrudel met vanillesaus is?

Wandelen op hoogte!

Wandelen hoog in de bergen biedt natuurlijk iets extra’s: schitterende uitzichten, rust en geen verkeer, het voelt net even anders. In het Zillertal hoef je echter niet eerst helemaal naar boven te lopen. Dankzij de vele skiliften die het berggebied rijk is, kun je al op hoogte beginnen. Enkele liften worden ook in de zomer ingezet om toeristen de berg op te brengen. Zo kun je zelfs met kleine kinderen een wandeling op hoogte maken, lunchen bij een Almhütte en genieten van de prachtige uitzichten.

Wandelen vanuit een vaste standplaats

Mayrhofen is de ideale uitvalsbasis voor wandeltochten, dankzij de ligging op het kruispunt van verschillende zijdalen. Dit geeft je volop mogelijkheden om te wandelen. Vanuit het stadje (eigenlijk een groot dorp) heb je de keuze tussen twee skiliften die je naar beide flanken van het Zillertal brengen.

Het is de perfecte plek om het dal te verkennen, en daarom hebben wij Mayrhofen gekozen als locatie voor onze wandelreis. Dus, als je zin hebt om vanuit een driesterrenhotel (of viersterrenhotel met zwembad) mooie dagtochten te maken, kijk dan eens naar ons aanbod wandelreizen vanuit een vaste standplaats.
Bijzonder aan deze reizen is dat je de hond ook mee mag nemen!

Wandelen in het klein tibet van het Zillertal

Een van de mooiste wandelingen in het Zillertal is de tocht naar “Klein Tibet”, een afgelegen vallei die door zijn desolaatheid en uitgestrektheid doet denken aan het hooggebergte aan de andere kant van de wereld.

De wandeling begint bij de Bärenbad Alm, die je zowel met de bus vanuit Mayrhofen als met de auto kunt bereiken. Het eerste uur is best pittig, met een klim van 400 meter naar het ijskoude, ijsblauwe stuwmeer. De dam torent boven je uit terwijl je het kronkelende pad volgt. Je kunt de klim ook overslaan door de bus naar het meer te nemen, maar met de auto kom je niet verder.

Langs het meer wandel je een stuk op vlak terrein, een fijne afwisseling. De paarse wilgenroosjes wuiven je tegemoet en langs het pad hangen spreuken op plakkaten. De Tibetaanse vlaggetjes die je onderweg ziet, wapperen in de bergwind.

Hoe dichter je bij het einde van het meer komt, hoe meer de gelijkenis met Tibet zich aandient. De brede vallei maakt plaats voor de steile pieken op de achtergrond. De Hohenaualm, een kleine hut aan het einde van het stuwmeer, is een perfecte eindbestemming. De gebedsvlaggen die de hut versieren, passen helemaal in de sfeer van dit verre oord.

Huttentochten in het Zillertal

Naast dagwandelingen kun je in dit met Almhutten bezaaide dal ook prachtige huttentochten maken. De Oostenrijkse hutten zijn gastvrij en gezellig, een ideale plek om tot rust te komen tijdens je meerdaagse tocht. Benieuwd wat zo’n berghut precies inhoudt? Lees dan vooral deze blog!

Een meerdaagse huttentocht biedt het voordeel dat je op hoogte blijft en de natuur intrekt. Vergeet niet te genieten van de adembenemende zonsopkomsten en -ondergangen die je vanuit de hut kunt bewonderen. Als je het Zillertal in al zijn pracht wilt ervaren, is een huttentocht echt iets voor jou.

Hoewel je zelf een huttentocht kunt plannen, is het belangrijk om ervaring en zelfkennis te hebben. De bergen kunnen verraderlijk zijn, met steile klimmetjes en technische stukken waar Alpine ervaring nodig is. Dus ga niet zomaar op pad zonder voorbereiding!

Wil je op huttentocht in het Zillertal, maar heb je niet de ervaring (of zin en tijd) om de route zelf uit te stippelen? Dan hebben wij twee prachtige wandelvakanties voor je:

  1. Een zelfgeleide trek van 5 dagen rond de Olperer: een piek van bijna 3500 meter. Je komt langs lieflijke Almweides, steile graten en kijkt van boven uit over het iconische stuwmeer de Schlegeisspeicher.
  2. Ga je liever samen met een groep en een gids? Voor de gezelligheid maar ook voor dat extra steuntje in de rug? Dan is onze huttentocht met berggids misschien iets voor jou! We wandelen in 6 dagen van de uithoeken van het Zillertal naar Italië en terug. De eerste dagen hebben we uitzicht op de Hintertuxer Gletscher en we vervolgen onze weg door verschillende dalen.

Ben je er nog niet helemaal uit welke wandelvakantie bij je past?
Je mag altijd contact met ons opnemen, dan zoeken we samen naar jouw perfecte wandelvakantie!

Whatsapp ons!
Contact image

Arres

De snelste weg naar je volgende avontuur in de Alpen!

Welkom bij Tirol Outdoor Experience. Wat kan ik voor je betekenen?
by Best4u Media
We proberen je op werkdagen tussen 09:00 en 17:00 uur zo snel mogelijk te antwoorden.