Dolomieten DOGS Medium
Van hut naar hut met je hond in La Bella Italia
Hoewel het ieder jaar weer lastiger wordt om hutten te vinden, die honden toelaten, is het ons gelukt om een mooie tocht samen te stellen. Dit heeft geresulteerd in een 5-daagse, middelzware huttentocht waarin verschillende landschappelijke pareltjes aaneen geregen worden: Bärenfälle, Schlern, Seiseralm, Plattkofel, Langkofelscharte, Val Duron, Tierser Alpl en Tschamintal.
- individuele huttentocht
- een prima wandelbestemming van medio juni tot medio september
- voor (licht) gevorderde bergwandelaars geschikt
- en je hond mag mee!
Boeken kan tot 2 weken voor vertrek.
Het seizoen voor huttentochten is kort en de capaciteit in hutten beperkt.
Wil je verzekerd zijn van plek, boek dan zo vroeg mogelijk!
let op: deze reis is te boeken t/m 27.08.2025 – laatste startmogelijkheid 10.09.2025
Programma
Je loopt zelfstandig met behulp van onze wandelapp.
van dag tot dag:
dag 1: St. Zyprian – Hanicker Schwaige – Kölnerhütte [12,3 km, +1.340 hm, -200 hm, ca. 7:00 uur]
alternatief 1: bus Nigerpass; Nigerpass – Kölnerhütte [4,2 km, +650 hm, ca. 3:00 uur]
alternatief 2: bus of berglift Frommer Alm; Frommer Alm – Kölnerhütte [3,2 km, +580 hm, ca. 2:30 uur]
dag 2: Kölnerhütte – Rif. Roda di Vael – Vajolethütte [11,1 km, +540 hm, -600 hm, ca. 4:30 uur]
dag 3: Vajolethütte – Tierseralpl Hütte [5,8 km, +620 hm, -420 hm, ca. 3:30 uur]
extra uitstapje: Vajolethütte – Santnerpashütte – Vajolethütte [3,3 km, +/-480 hm, ca. 3:00 uur]
dag 4: Tierser Alplhütte – Hofer Alpl [10,4 km, +320 hm, -1.400 hm, ca. 5:15 uur]
dag 5: Hofer Alpl – Tschafonhütte – St. Zyprian [8,2 km, +460 hm, -620 hm, ca. 3:45 uur]
Eén van de meest gestelde vragen bij onze huttentochten waar de hond mee mag is: Waar slaapt mijn hond? Het antwoord is vrij simpel, boek jij een huttentocht met hond bij TOE, dan wordt je ondergebracht in een eigen slaapkamer samen met je hond.
Houdt in juni rekening met sneeuwvelden en koude nachten!
Uiterlijk 2 weken voor aanvang ontvang je de inlogcode voor onze wandelapp en overige reisinformatie.
Let op: boeken kan tot uiterlijk 2 weken voor vertrek!
Reisdetails
Genoemde prijs is gebaseerd op min. 2 personen per boeking.
Inbegrepen
– 4x overnachtingen in verschillende berghutten (tweepersoonskamers/privélager)
– 4x HP (ontbijt en avondeten)
– nieuw: wandelapp incl. routebeschrijving en GPX-coördinaten (1 login per boeking)
– servicehotlijn (voor noodgevallen)
– organisatiekosten
Niet inbegrepen
– heen- en terugreis
– lunches en drankjes
– persoonlijke uitgaven
– extra login(s) voor de wandelapp (€ 10,- per login)
– evt. liftkosten
– toeslag hond: € 70,-
– éénpersoonstoeslag: € 125,-
– toeristenbelasting Hofer Alpl (€ 1,75 p.p. – ter plaatste te voldoen)
– reis- en/of annuleringsverzekeringen
– evt. parkeerkosten
– boekingskosten à € 25,- per boeking
– bijdrage GGTO à € 9,- p.p.
Let op: Wil je dat wij extra overnachtingen in het dal voor je regelen, geef dat dan aan bij je boeking en voorkom extra boekingskosten. Reken daarbij op ca. € 100,- p.p. per nacht incl. halfpension (ontbijt en avondeten).
Wil je na bevestiging van je boeking nog een hotelovernachting bijboeken dan worden er € 25,- boekingskosten in rekening gebracht.
Accommodaties
Je overnacht tijdens deze wandeltocht in verschillende berghutten op het lager of, indien beschikbaar, in meerpersoonskamers. Toiletten en sanitaire ruimten bevinden zich doorgaans op dezelfde etage. Vaak beschikken de hutten ook over douches; hiervoor kun je douchemuntjes kopen bij de Hüttenwirt, waarmee je een paar minuten kunt douchen.
Pin- of creditcardbetalingen zijn doorgaans niet mogelijk op berghutten. Zorg dus dat je voldoende contant geld bij je hebt. Reken daarbij op ca. € 45,- per dag voor drankjes, douchemuntjes en evt. een lunchpakket.
Eén- en tweepersoonskamers zul je op berghutten bijna nooit tegenkomen. Je hebt doorgaans de keuze uit het matrassenlager, ook wel het “lager” genoemd, en meerpersoonskamers.
Het lager zijn veelal slaapvertrekken voor 8-10 of zelfs 10-20 personen. Vaak zijn deze ruimtes met schotten weer onderverdeeld in kleinere compartimenten. Het lager bestaat uit een rij matrassen, soms ook als stapelbed-variant uitgevoerd, waarbij je dus naast elkaar ligt. Dekens en kussens zijn aanwezig. Uit oogpunt van hygiëne is het gebruik van een lakenzak verplicht. Daarnaast kun je zelf een kussensloop meenemen of een vest of handdoek als sloop gebruiken.
Meerpersoonskamers zijn kleinere slaapvertrekken voor meestal 4, 6 of 8 personen. Ieder heeft in dit geval zijn eigen bed. Ook deze kunnen uitgevoerd zijn met stapelbedden. Ook hier is het gebruik van een lakenzak verplicht.
Zowel op het lager als in de meerpersoonskamers is voldoende ruimte voor je persoonlijke spullen, kleding en je rugzak. Bergschoenen kun je in een speciale ruimte, het Schuhraum of Trockenraum, neerzetten. De slaapvertrekken mogen alleen met huttensloffen betreden worden.
Wij reserveren, indien mogelijk, altijd meerpersoonskamers. De hüttenwirt heeft echter altijd “het laatste woord”. Daardoor kan het voorkomen dat je uiteindelijk toch op het lager terecht komt.
Veel berghutten zijn niet verwarmd, waardoor het met name in de slaapvertrekken aan het begin en aan het eind van het seizoen behoorlijk koud kan zijn. Houd hier dus rekening mee.
Hoewel de meeste berghutten tegenwoordig wel over 1 of enkele douches beschikken, moet je zomers wel rekening houden met waterschaarste, waardoor de mogelijkheden om te douchen beperkt of zelfs onmogelijk kunnen zijn. In de heel hoog gelegen hutten kan er soms zelfs sprake zijn van bevriezing.
Wasmogelijkheden met doorgaans koud en ook warm stromend water zijn er in alle hutten. Deze voorzieningen en de toiletten bevinden zich meestal op dezelfde etage als waar de slaapvertrekken zich bevinden.
Verzekeringen
Een goede reisverzekering is verplicht tijdens onze reizen. Tegenwoordig hebben veel mensen een doorlopende reisverzekering, maar uit ervaring weten wij dat niet alle reisverzekeringen het bergsportrisico en eventuele bergreddingskosten dekken. Kijk dus van tevoren goed je polisvoorwaarden na.
Via TOE kun je een reisverzekering bij Ik Kies Zelf van a.s.r. afsluiten. Hun reisverzekering dekt nagenoeg alle sporten en ook bergreddingskosten zijn standaard verzekerd.
Naast een reisverzekering adviseren wij ook een annuleringsverzekering af te sluiten.
In sommige omstandigheden wil je je vakantie kunnen annuleren of afbreken. De dekking Annulering vergoedt dan de kosten van annulering of afbreking. Je bent verzekerd voor annuleringskosten bij bijvoorbeeld overlijden, ernstige ziekte of ernstig letsel door een ongeval van een partner of familie. Of door zwangerschap, een onverwachte nieuwe woning of als je plotseling werkloos wordt. Wanneer je een reis noodgedwongen moet afbreken, worden ook de ongebruikte reisdagen vergoed!
Kies je voor Allrisk Annulering en is de annuleringsreden niet standaard gedekt? Dan vergoed deze verzekering 75% van de annuleringskosten of de afbrekingsvergoeding. Dit geldt voor redenen die voor jou persoonlijk belangrijk zijn. De reden voor annuleren moet onvoorzien en buiten jouw schuld zijn. Je hebt geen recht op een vergoeding als je de reis wilt annuleren of afbreken, omdat je bijvoorbeeld geen zin meer hebt of omdat de weersomstandigheden niet goed zijn.
Duurzaam reizen
Bij Tirol Outdoor Experience staan duurzaamheid en verantwoord reizen centraal. Ontdek hoe wij ons inzetten om de ecologische voetafdruk te minimaliseren en de natuurlijke schoonheid van de Alpen te behouden. Leer meer over de impact van klimaatverandering op de Alpen en hoe jij als reiziger kunt bijdragen aan het beschermen van deze prachtige omgeving. Lees het volledige artikel op onze website en ontdek hoe jij kunt bijdragen aan duurzaam reizen.
Lees meer over duurzaam reizen: Duurzaam Reizen bij Tirol Outdoor Experience
Bereikbaarheid
Start- en eindpunt van deze reis is het gehuchtje Weisslahnbad (Tiers am Rosengarten).
Weisslahnbad is goed bereikbaar. Kom je met de auto, dan kun je bij het startpunt (betaald) parkeren.
Reis je met het openbaar vervoer, dan kun je met de trein via Innsbruck tot Bolzano komen. Vanaf daar rijdt er bijna ieder uur een bus naar St. Zyprian.
Boek je treinreis snel en makkelijk via NS International.