decor
013 505 64 40 (ma – vr 09.30 – 17.30 u) WHATSAPP
Dachstein Panoramaweg (9 dagen)
De “klassieker”, de 9-daagse Dachstein panoramaweg. De 9-daagse variant door het UNESCO-werelderfgoed trekt door Hallstatt, het Dachsteinmassief en de regio van het Salzkammergut. Tijdens deze wandeling ontdek je de eeuwenoude rotsformaties, highlights zoals de Koppenbrüllerhöhle en de zoutmijnen en Hallstatt. De tocht trekt door het UNESCO-Werelderfgoed in cultuur & natuur van de regio Dachstein Salzkammergut. Sinds 1997 mag de regio, inclusief de kleine stad van Hallstatt en de 2.995m hoge Dachstein zich zo noemen. Het gebied is absoluut de moeite waard te bezoeken. Met zijn geweldige uitzichten, bergtoppen en meren. Geniet al wandelend van de natuur en sluit de vakantie af met een extra dag in Hallstatt.
Tijdens de tocht kun je je wandeling vereeuwigen in de huttenboeken die je tegenkomt. Je bent veelal onderweg in alpiene omgeving, bereid je daar op voor. De paden zijn goed gemarkeerd, maar houd toch altijd de kaart bij de hand.
[duur: ca. 10km, 4-5uur, +850 hm, -860 hm]
De Gosaukammbahn brengt je in korte tijd op de hoogte van 1.475m naar Zwiesenalm. Hier aangekomen begint een prachtig pad met een geweldig uitzicht. Na enkele honderden meters kom je op de zogenaamde Bibelsteig, die je onder de bergkam van de Gosau meeneemt naar de idyllisch gelegen almen. De naam Bibelsteig heeft dit pad te danken aan de tijden van de 16e eeuw waarin de kostbare drukken van de bijbel over dit pad gesmokkeld werden. Over de almvlaktes van de Stuhalm met het indrukwekkende panorama en door de scharte omhoog gaan we om de Bischofmütze heen. Een van de meest bekende bergtoppen van het berggebied van Gosau. Het doel van vandaag is de Hofpürglhütte. Hier verblijf je vannacht.
De bagage voor de overnachting op de hut neem je zelf mee in je dagrugzak. De grote rugzak wordt van Gosau naar Ramsau vervoerd.
dag 3 Onder de Steilwände van de hoge Dachstein door
[duur: ca. 12,5km, 6 uur, +895 hm, -882 hm]
dag 4 Wandeling met 2 varianten, naar de hoogstgelegen berghut van de Steiermark
[variant 1) duur: ca. 6,5km, 4-5 uur, +1044 hm, -69 hm]
[variant 2) duur: ca. 9,5km, 4-5 uur, +264 hm, -861 hm]
De bagage voor de overnachting op de hut neem je zelf mee in je dagrugzak. De grote rugzak wordt van Ramsau naar Gröbming vervoerd.
Variant 1) De wandeling (ook passend bij slechter weer) direct vanuit het hotel in Ramsau met uitzicht op het imposante Dachsteinmassief. Stijgend gaan we op weg over de Anton-Baum-Weg naar het Guttenberghaus. Allereerst door een licht bos, je kruist een bergwatertje en komt in de lariksbossen. In Kehren wordt het weer bergachtiger, het pad wordt smaller en de omliggende struiken worden steeds dunner. Ramsau komt weer mooi in het gezichtsveld te liggen, vlak voordat de berghut bereikt wordt.
Variant 2) Neem de Dachstein-seilbahn omhoog, naar het bergstation op 2.687m. Over de Schlammiger gletsjer verloopt de wandeltocht met een brede boog om het robuuste bergmassief van de Dachstein en de via de Feisterscharte naar het Guttenberghaus. Let op: de lift moet je zeker een week vooraf boeken op www.derdachstein.at, ter plekke kan het zijn dat de liftkaarten niet meer beschikbaar zijn.
dag 6 Over bospaden en alpine weggetjes naar de prehistorische rotstekeningen
dag 7 Door het romantisch dal van Koppentraun
Inbegrepen
– 8x overnachting in meerpersoonskamer in ***hotels/gasthof en in berghutten.
– 8x ontbijt(buffet)
– bagagetransport van hotel naar hotel (max. 2 stuk van 25kg), uitgezonderd de berghutten
– 1x toegangsticket voor Gosaukammbahn naar Zwieselalm
– 1x zomerkaart Schladming-Dachstein (voor overnachting in Ramsau am Dachstein)
– 1x treinticket Bad Mitterndorf/Pichl Kainisch to Bad Aussee
– 1x toegangsticket voor de oversteek met de boot van Obertaurn naar Hallstatt
– 1x toegangsticket veerpont Hallstatt station – Hallstatt markt
– 1x toegangsticket Salzbergbahn Hallstatt – goede routebeschrijving van wandelingen (Duits of Engels)
– servicehotline gedurende de wandelweek
Niet inbegrepen
– heen- en terugreis
– lunches
– avondeten
– verzekeringen
– toeristenbelasting (voor zover van toepassing zelf te voldoen)
– eenpersoonskamer toeslag (€145)
– optioneel halfpension toeslag (€259)
– tickets voor ritten met liften en openbaar vervoer
– Bij de keuze voor de eenpersoonskamer is dit 5x beschikbaar in de hotels, op de berghutten overnacht je op meerpersoonskamers/ lager naar beschikbaarheid.
Reisperiodes
Deze reis kan elke dag gestart worden van 15.06 (eerste startmogelijkheid) en 2.10.2023 (laatste startmogelijkheid).
De wandeling loopt over gemarkeerde berg- en wandelpaden. De tocht is geschikt voor personen met een goede basisconditie. De meeste etappes kunnen ook worden ingekort met openbare bussen en kabelbanen.
Je verblijft deze reis in ***hotels/gasthof en berghutten, in meerpersoonskamers.
Vanaf: €905