Basiscursus rotsklimmen Tannheimertal

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Bergsportcursussen 4 dagen
Omschrijving
Alpiene klimcursus in het Tannheimertal
Het klimmen van meerdere touwlengtes in alpien terrein is de next step voor ambitieuze klimmers, maar er komt meer bij kijken dan bij het sportklimmen. De benodigde basics leer je tijdens deze week.
Het Gimpelhaus met haar uitstekende cursusmogelijkheden en de omliggende bergen met vele klimroutes en korte aanlooptijden bieden de ideale randvoorwaarden voor deze cursus.
Programma
dag 1. Welkom in het Tannheimertal

Individuele heenreis naar Nesselwängle. Trefpunt 08.00 uur op de parkeerplaats Gimpelhaus. Gezamenlijk omhoog naar het Gimpelhaus en bespreking programma.
Vervolgens start basiscursus met knopenkunde, zekeringstechniek, standplaatsbouw, inrichten abseilplaats en abseilen, klimmen in 2-mans touwgroepen, aanleggen tussenzekeringen.
’s Avonds theorie: materiaal en uitrusting, zekeringstheorie

dag 2 Cursus in de klimtuin

Verbetering klimtechniek, voorklimmen, klimmen in 2-mans touwgroep, touwcommando’s en eerste eenvoudige klimtour met extra aandacht voor standplaatsbouw.
’s Avonds theorie: eerste hulp en oriëntatie

dag 3 Cursus in de klimtuin

Verdieping van de reeds behandelde lesstof, bergredding en een alpiene klimtocht met bergreddingselementen.

dag 4 Zelfstandige alpiene klimtour

Zelfstandige alpiene klimtour met toepassing van het geleerde. De berggids staat met raad en daad terzijde.
Afscheid rond 15.00 uur.

Reisdetails

Inbegrepen
– 4 dagen organisatie en begeleiding door een berggids
– 3x overnachting in een meerpers.kamer
– 3x halfpension (ontbijt en avondeten)
– huur klimuitrusting

Niet inbegrepen
– heen- en terugreis
– verzekeringen
– lunches
– evt. parkeerkosten

Onderkomens

U overnacht tijdens deze cursus in een berghut op een meerpersoonskamer of het lager. Toiletten en sanitaire ruimten bevinden zich doorgaans op dezelfde etage. Vaak beschikken de hutten ook over douches; hiervoor kun je douchemuntjes kopen bij de Hüttenwirt, waarmee je een paar minuten kunt douchen.

Vanaf: 644

Add to Wishlist
Add to Wishlist
Land
Oostenrijk
Reisduur
4 dagen
Aantal deelnemers
5-6 deelnemers
               
Niveau (cursussen)
U bent tredzeker en vrij van hoogtevrees. Voor de opleidingstouren is conditie bendoigd voor dagtochten tot gemiddeld 5 uur looptijd en hoogteverschillen tot 1.000 hoogtemeters (voor uitzonderingen zie het “programma”). Voor deze cursus is geen specifieke voorkennis benodigd. Wel heeft u al de nodige bergwandelervaring.
WhatsApp
Chat
Afspraak
Reisadvies op maat
info@tiroloutdoor.nl
013-505 64 40
Hulp bij uw boeking

Pin It on Pinterest